תכנון ועיצוב ורד לוינשטיין  – אודות

הנני מעצבת פנים ועוסקת במקצוע עיצוב הפנים מזה כעשרים שנים. את ההשכלה הפורמלית רכשתי במכללה להנדסאים במגמת אדריכלות ובמכללת אורט במגמת עיצוב פנים.
התמקדותי המקצועית מוקדשת לגישה האישית ללקוחותיי, לגישה מכילה, סובלנית ומשתלבת עם רצון הלקוח, שאיפותיו וחזונו לעיצוב ביתו.
הגישה המקצועית שלי בתחום תכנון ועיצוב משלבת את הראייה הכללית ולרוב הלא מגובשת של הלקוח מחד ומאידך בארגון החשיבה, התכנון והתאמתו ליכולותיו ואפשרויותיו.
להלן מספר דוגמאות של עבודות ופרויקטים, שיצאו מתחת ידי במהלך שנות עבודתי בתפקיד מעצבת פנים :

עיצוב בתים פרטיים

התנסות מיוחדת ומשותפת ללקוח ולי עסקה בתכנון ועיצוב הבנייה, במסגרת עיצוב בתים פרטיים ,תוך שינויים ארכיטקטוניים, של בית פרטי המאופיין במורכבות רבה הן הנדסית והן ארכיטקטונית.
הפרויקט ארך כשנתיים ימים וכלל ישיבות והתייעצויות מקצועיות עם האדריכל, בניית הקונספט העיצובי שהתאפיין בקווים נקיים, מפתחים גדולים, חלוקה פונקציונאלית של חללים והתאמת גווני צבע פנים וחוץ.
הושם דגש על האלמנטים המיוחדים של הבית, כגון טקסטורות מיוחדות, תאורה פנים וחוץ, הנמכות תקרה ונישות גבס, כלים סניטריים ומטבח.

שינוי ומתן צביון תכנון ועיצוב חדש ומודרני לבית ישן הינו אתגר חשוב ומתחדש שעמד ועומד לפתחי רבות במהלך השנים.
בית ישן עם מפלסים בקומת המגורים, מטבח ישן וחדרים ישנים שלא התאימו לצורכי הדיירים אשר שאפו להישאר בביתם אך דמיינו את ביתם משנה צורה ומותאם לגילם ונוחותם ביומיום.
האמור דרש תכנון, שינוי וביצוע של מיקום חלק מהחדרים, בניית חדר אמבטיה גדול, מרווח ומואר, החלפת המטבח למודרני ופונקציונאלי, פתיחת מפתח חדש ליציאה לגינה, ריצופו  והפיכתו לפינת ישיבה  נעימה ונגישה.

עיצוב חנויות

אתגר מעניין ומרתק ישנו בתהליך עיצוב חנויות וכך היה בתכנון ועיצוב חנות אופטיקה במרכז מסחרי חדש, צעיר ומודרני.
הלקוח הגדיר את ציפיותיו לתכנון ועיצוב פונקציונאלי, שיכלול חלוקת חלל נכונה לאזור של קבלת קהל, דלפק מכירות, תצוגה מזמינה, חדר בדיקות, מעבדה, פינת ישיבה ומטבחון.
הפרויקט ארך כשנה בו התקיימו פגישות עבודה עם בעלי מקצוע, אדריכלים ונותני שירות שונים בהם: נגר, מיזוג, אזעקות, תקשורת, תאורה, מערכות שמע, קבלנים ועוד.
התוצר הסופי הביא לידי ביטוי ראייה אינטגרטיבית, שטעם לרוח המקום, הסביבה הצעירה והמודרנית וחלומו של הלקוח.

עיצוב משרדים

במגמת עיצוב משרדים ישנה התמודדות מקצועית ומאתגרת, כך חוויתי עת קיבלתי לידי לתכנן מבראשית תכנון ועיצוב משרד לראיית חשבון במבנה ישן ומוזנח, שהכיל חדרים קטנים אשר שימשו משרדי רשויות.
המטרה הייתה להפוך את הקיים, הישן והאפרורי לחלל גדול ומודרני שיאפשר סביבת עבודה מתקדמת, נעימה ומזמינה. התכנון והביצוע כללו: הריסת קירות ובניית מחיצות זכוכית, הריסת תקרה ובניית תקרת גבס המכילה תאורה מתאימה ואקוסטיקה, החלפת ריצוף והנחת פרקט, תכנון מערכות תקשורת ומיזוג ומתן פתרונות למטבח, מחסן, ארכיון ושירותים.

תחום נוסף רב עניין ומרתק מקצועית היה תכנון ועיצוב מורכב של הסבת מבנה ישן ונטוש, ששימש כמועדון חברים בישוב כפרי, למרכז למידה, ישיבות וכנסים.
התכנון כלל חלוקה חדשה של החללים והשטחים הפתוחים והציבוריים סביב המבנה.
תוכננו אזורי קבלה, פינות המתנה וקפה, חדרי כנסים, חדרי לימוד וחדרי ישיבות. מחוץ למבנה, תחת קירוי ותחת כיפת השמיים, תוכננו אזורי הסעדה, בר, מזנון ופינות ישיבה חופשית.
הפרויקט כלל מפגשים לתכנון ריהוט רלבנטי, מפגשים עם אנשי הדמיה ומערכות הקרנה ושמע.

חוויותיי המקצועיות רבות, ההתנסויות על פני מרחבים ומטרות שונות, העשירו אותי בידע רב, יכולות תכנון וביצוע למכביר.
לצד אלו ראיתי לנכון בכל פרויקט ותכנון לראות את האדם וצרכיו. השקעתי והשתדלתי לתת ללקוח את המקום והתחושה העמוקה, שהוא חלק מתהליך התכנון וההשראה.
התהליך ותוצריו הם הביטוי הנכון והראוי לציפיותיו וחלומותיו של הלקוח, בין אם הפרויקט גדול ומורכב ובין אם הוא דירה קטנה או אף עיצוב חדר לילד, תמיד היה ותמיד יהיה הלקוח במרכז העשייה.
שילובו של הלקוח וההצבה של הפרויקט יעשו דרך ועל בסיס תפיסתו וראייתו, למיטב הבנתו ושביעות רצונו כחלק אינטגרלי בתהליך תוך השארת הטעם כאילו הוא מעצב פנים וההצלחה כולה שלו.

אתם מוזמנים לקרוא ולהתרשם משלל הפרויקטים שביצעתי וחוות דעת עלי בלינקים הבאים:
פרויקטים שביצעתי , המלצות אודותי